Total Extreme Wrestling

Total Extreme Wrestling


#1 2012-11-17 14:58:33

SzpakuTM

Administrator

Zarejestrowany: 2012-11-16
Posty: 10
Punktów :   

Poradnik-Jak zacząć grę na pbfie

Jak Zacząć

Nie wiesz jak zacząć? To twój pierwszy pbf? Ten poradnik pomoże ci osiągać sukcesy oraz cieszyć się grą.

Początek

Tak więc przyszedłeś(dłaś) tutaj aby walczyć, zdobywać tytuły rozmawiać z usermai i cieszyć się grą. Żeby zacząć przygodę z pbfem jakim jest właśnie ta strona musisz mieć swoją postać (wrestlera). Żeby grać daną postacią musisz wejść w "zapisy" i zrobić Kartę Postaci. Wzór do Karty Postaci znajdziesz we "Wzorze Karty Postaci". I teraz tak.. Tworzymy dwie postacie natomiast w 2 osobnych Kartach Postaci. Jedna postać (wrestler) będzie na rosterze RAW, a druga postać będzie na SmackDown. Aby jednak założyć temat Karta Postaci musisz kliknąć w prawy róg gdzie jest napisane Nowy Wątek dzięki temu można napisać nowy teamt. Jako iż nasze forum stawia na realizm każdy finisher musi zgadzać się z naszym wrestlerem. Signature moves to akcja, którą TWÓJ zawodnik wykonuję przed finisherem. Submission natomiast to dobrze wam znana dźwignia. Po tym jak administrator zaakceptuje waszą Kartę Postaci możecie zaczynać karierę. Jednak administrator zaakceptuje waszą Kartę Postaci dopiero wtedy kiedy wszystko będzie zrobione według Wzoru KP i jeżeli wszystko to będzie się zgadzało z waszym zawodnikiem. Jeżeli dany zawodnik jest zajęty przez innego usera inny user nie może nim grac! Więc zaczynamy karierę....

Zaczynamy Karierę

Gdy został ci przydzielony roster stałeś się pełnoprawnym graczem TWE. Możesz teraz spokojnie walczyć, tylko gdzie? Jeśli chcesz po prostu poćwiczyć najlepiej udaj się na sparing arenę lub superstars gdzie możesz zmierzyć się z w każdej chwili z dowolnym przeciwnikiem. Jeśli czujesz że jesteś już gotowy na rozpoczęcie prawdziwej kariery musisz udać się do biura Generalnego menadżera twojego brandu, i napisać tam że chcesz walkę na następnej gali. Należy jednak pamiętać o rozegraniu tej walki w odpowiednim terminie, w przeciwnym razie możemy już nie otrzymać następnej przez długi czas.

Jak walczyć?

Walka to kluczowa rzecz na PBF o wrestlingu, to właśnie w kwadratowym pierścieniu zdobywamy trofea i budujemy historię swojej postaci. Na czym polega owa walka? Już tłumaczę:

Do pojedynku na PBF oprócz minimum 2 graczy potrzebny jet również sędzia. To on decyduje który z graczy napisał lepszy post, informuje o przebiegu walki i koniec końców wyłania zwycięzcę. Początkowym elementem każdej walki jest tzw. "kto ładniej" czyli walka o inicjatywę. Uczestnicy walki opisują wtedy swoją wersję przebiegu walki, piszą jakie akcje wykonują na przeciwniku itp. Nie jest to jednak takie proste gdyż cały sens tkwi w jak "najładniejszym" napisaniu posta. Chodzi tutaj o stylistykę, kreatywność i logiczną spójność zdań w poście. Poniżej przedstawię przykład 2 postów.


Jak nie pisać:

Wchodzę z przeciwnikiem w klincz. Wykonuje 2 kopnięcia potem robię suplex. On leży a ja go kopię 4 razy. Potem on wstaje i
dropkick. Jestem wkurzony i duszę przeciwnika stopą a potem punchuje go w twarz. Wstajemy on próbuje mnie walnąć ale ja robię
irish whip i clothesline. Następnie podnoszę przeciwnika, kopie go w brzuch i neckbreaker.

Jak pisać:

Po krótkiej wymianie spojrzeń wchodzę z oponentem w siłowe zwarcie. Częstuję przeciwnika dwoma silnymi kopnięciami uzyskując przewagę, a następnie wykonuję na rywalu suplex. Chcąc jak najmocniej osłabić rywala wyprowadzam cztery mocne kopnięcia. W ten sposób jednak walki nie zakończę i pozwalam przeciwnikowi wstać, robię to jednak tylko po to by po chwili powalić go dropkickiem. Targają mną silne emocje, w tym nienawiść do mojego przeciwnika, chcąc dać im upust podduszam stopą rywala. Jednak to za mało i następnie wyprowadzam serię ciosów prosto w twarz oponenta. Sędzia jest zmuszony rozdzielić nas i pozwolić wstać rywalowi. On próbuje wymierzyć mi cios, jednak bezskutecznie. Bez problemów przechwytuję jego rękę by wykonać irish whip i następnie dołożyć przeciwnikowi ścinający z nóg clothesline. To jednak nie koniec tego co dla niego przyszykowałem, Szybko podnoszę oponenta by wyprowadzić mocne kopnięcie w brzuch. Zamroczony rywal schyla się ułatwiając mi wykonanie neckbreakera.

Widzicie różnicę ? W obu postach opisane są te same dziania, jednak w tym drugim autor użył dużo lepszej stylistyki i słownictwa przez co jego post jest atrakcyjniejszy. Gdy sędzia wybierze ładniejszy post, jego autor kontynuuje atak na przeciwnika. W pewnym momencie jednak sędzia musi dać drugiemu graczowi możliwość na skontrowanie jakiejś akcji. Kontry to również bardzo ważny element walk, potrafią one w przeciągu kilku minut zmienić bieg całego pojedynku. Należy jednak pamiętać aby były realistyczne i przejrzyście opisane.


http://img687.imageshack.us/img687/3914/hardyizory.jpg
Jeffuś <333

http://fc02.deviantart.net/fs70/f/2011/221/d/b/chris_jericho___sig_by_badwani-d4619g6.png
Chris Jericho <3333

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.streetofrace.pun.pl www.darmowekody.pun.pl www.zuzelbartek.pun.pl www.money.pun.pl www.bwc.pun.pl